Pontos idő: 2024. április 19. 3:52




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1092 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 55  Következő
 Egy kis nézni való 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Picit gurigáztunk..... ;)

http://indafoto.hu/mikir/alpok_2013

https://picasaweb.google.com/117913353246829324307/FranciaKor20130628?authkey=Gv1sRgCJT4rpOImYOCiwE#slideshow/5898312851538443554

_________________
SZOTYI


2013. július 9. 18:24
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Pontosan , ahogy Zoli mondja.
Ehhez csak annyit tudnék hozzátenni hogy - hihetetlen - de a 18 LE is tud finom élményt nyújtani nizonyos hangulatban és körülmények között . (legalább a rendszámom lenne már meg , a fenébe ..)

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2013. július 1. 13:21
Profil Honlap
Avatar

Motor: Ktm 790 Adv r + Ktm-ek
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Zoli írta:
Szerintem utcán egy telt, nyomatékos közép tartomány,( ami azért hajlandó venni a fordulatot is), jó futóművel, jó váz geometriával, jó ergonómiával, és harapos fékekkel ;) Moto GP sarokszámok nélkül is megérdemli a boldogító igent.


Ezzel maximálisan egyetértek. :jeah:


2013. július 1. 7:51
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Helyesbítek: Nagy teljesítmény = magas fordulatszám.
A polémia eredendően két 1200 cm3-es kéthengeres bringáról folyt. (Vizes GS, és a Multistrada)
Az egyik 125 LE 7.700 F/min; a másik 150 LE 9.250 f/min.
Bár az új boxer görbéjét még nem láttam, a légolajos teljesítmény görbéje (113? LE) egy darabig viszonylag együtt fut a Duci-éval, csak hamarabb kifullad. A nyomaték görbék összehasonlítására már nem emlékszem, de talán bizonyos fordulatokon a lég-olajos boxeré magasabb is.
Leegyszerűsítve: ha a Ducit, ott még tovább forgatod, ahol a másik már letilt, megkapod a további 25 LE-t.
A kételyem abban nyilvánult meg, hogy utcai fis-fos, töredezett, koszos aszfalton, 40-160Km/h tempójú szerpentineken hányszor nyitja rá az utca harcosa mondjuk 8.000 f/min-nél (1-2-3. gang) koppig a fojtószelepet. Ha viszont e helyett 3-4-5-6. gangban fűzi magát át a kanyarokon, akkor a padláson jelentkező nagy teljesítmény, csak egy ígéret, egy sosem használt katalógus adat.
Szerintem utcán egy telt, nyomatékos közép tartomány,( ami azért hajlandó venni a fordulatot is), jó futóművel, jó váz geometriával, jó ergonómiával, Moto GP sarokszámok nélkül is megérdemli a boldogító igent.
Persze mindenki olyannal nyomuljon, amin jól érzi magát. :motor2:


2013. június 30. 22:15
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Zoli írta:
Teljesítmėny = max.ford.szám. Ez 70 Km/h-nál 1-es gang. Ha már 2-ből indítod, az közép tartomàny. Ott pedig a görbék szinte együtt futnak. Még magasabb fokozatban pediig egyértelmüen a nyomaték jàtszik. A legtöbb biker valszeg nem 1-2-ben teljesíti az említett etapokat. Mondjuk Szotyi pont az egyik kivétel.
Pàlyàn biztos többen kicsavarnànk a csúcsteljesítményt.

A legnagyobb teljesítmény nem a max fordulatszámon jön elő. Általában sokkal előbb. A nyomaték meg méginkább lejjebb jön.
Az utolsó mondatoddal egyébként egyetértek, én csak annyit írtam, hogy a nagyobb teljesítmény kihasználásához nem feltétlen kell nagy sebesség.

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2013. június 30. 21:04
Profil ICQ
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Yoss írta:
Zoli írta:
Hát a 150 ló biztosan nagyobb ménes, mint a 125 paripa.
Kérdés, hogy utcán hány alkalom nyílik, hogy az ember felébressze őket. Szászvár-Zobák, Pécs-Orfű, Gyöngyös-Mátrafüred-Eger, vagy a Bakony...

Bármikor. A 150 lóra akkor is szükség lehet, ha 70-ről akarsz 130-ra rövid időn belül gyorsítani. A lovak nem a végsebességhez kellenek. Egy 70 lovas bringával is eléred a 200-at.

Teljesítmėny = max.ford.szám. Ez 70 Km/h-nál 1-es gang. Ha már 2-ből indítod, az közép tartomàny. Ott pedig a görbék szinte együtt futnak. Még magasabb fokozatban pediig egyértelmüen a nyomaték jàtszik. A legtöbb biker valszeg nem 1-2-ben teljesíti az említett etapokat. Mondjuk Szotyi pont az egyik kivétel.
Pàlyàn biztos többen kicsavarnànk a csúcsteljesítményt.


2013. június 30. 13:49
Profil
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Szép ez az elmélet, aztán jön egy 20 lóerős robógó és a meglepetés.


2013. június 30. 7:21
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Zoli írta:
Hát a 150 ló biztosan nagyobb ménes, mint a 125 paripa.
Kérdés, hogy utcán hány alkalom nyílik, hogy az ember felébressze őket. Szászvár-Zobák, Pécs-Orfű, Gyöngyös-Mátrafüred-Eger, vagy a Bakony...

Bármikor. A 150 lóra akkor is szükség lehet, ha 70-ről akarsz 130-ra rövid időn belül gyorsítani. A lovak nem a végsebességhez kellenek. Egy 70 lovas bringával is eléred a 200-at.

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2013. június 29. 21:22
Profil ICQ
Avatar

Motor: Ktm 790 Adv r + Ktm-ek
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Jól nyomja. Két kérdés is felvetődött bennem 1 mi az a fekete doboz a kilométeróra felett? 2 milyen gumi lehetett rajta?


2013. június 29. 20:30
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Hát a 150 ló biztosan nagyobb ménes, mint a 125 paripa.
Kérdés, hogy utcán hány alkalom nyílik, hogy az ember felébressze őket. Szászvár-Zobák, Pécs-Orfű, Gyöngyös-Mátrafüred-Eger, vagy a Bakony felvidéken valszeg csak kevesen élnének a lehetőséggel. Itt az egyéb perifériák játszanak. A lavamündi hegyi felfutón, vagy talán Senj-Karlobag etapon már más a sztori.
Ezzel együtt a tüzes olasz V2-őt egyszer nagyon a combom közé kapnám.


2013. június 27. 8:26
Profil
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Zoli,tényleg egész kellemes,de a multistrada helyből átugraná,tesztvezetést bármikor vállalok! ;) :D

Ilyen Ladáshoz hasonló élményem nekem is volt motorral,csak velem szemben tartályos Kraz érkezett,elég szürreális élmény magad előtt meglátni,szemmagasságban a két ballonos kereket,hatalmas első híddal összekötve.... :szaguld: :fejre:

_________________
SZOTYI


2013. június 26. 16:58
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Sehol nem vagy biztonságban. Pécs, Fema körforgalom, családanya kockaladával.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... HGiKrypnEM


2013. június 26. 9:41
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
szotyi írta:

Ettől valszeg kevésbé érzékenyülnél... nem olyan hajtós, talán kicsit sok a bólya. :D De a vizes boxer láthatóan elég dinamikus lett. Utcára biztosan elég lesz. Lásd pl: 8:52
http://www.youtube.com/watch?v=fWSa719V ... creen&NR=1


2013. június 25. 12:48
Profil
Avatar
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
csomy írta:
A farmeros téma a köztes napi túristáskodás alkalmávan volt. Nikivel másfelé mentünk, mint a srácok. Abszolut biztonsági menet volt.

Huu, szerintem ne ronts a helyzeten. ;) Ez a "biztonsági menet" nagyon rossz duma :D Nem festem a falra az ördögöt, de elég szar lenne ha egy ilyen "biztonsági menet" után a kórházban a farmerdarabok sebből történő kioperálása közben azon gondolkodnál, hogy mi a francért nem vettél fel rendes ruhát, és hogy miért pont arra mentél ahol egy autó kikanyarodott elég 40-es tempónál, vagy csak szimplán Rád húzta a kormányt, esetleg elcsúsztál egy porfolton.... De ez csak az én véleményem, nem akarlak sem leszólni, sem kioktatni. A video tényleg nagyon jó!!


2013. május 27. 21:05
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
ajonas74 írta:
csomy írta:
Elkészültem a videóval
http://youtu.be/SsDRuzz1nHo

Nagyon jó! A zene és a kamera elhelyezése is!!
De Te nagyon bátor ember vagy hallod-e, hogy farmerban nyomod... Vagy már nem kell a lábad? ;)
Nem lennék a helyedben egy perecnél....

A farmeros téma a köztes napi túristáskodás alkalmávan volt. Nikivel másfelé mentünk, mint a srácok. Abszolut biztonsági menet volt.

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2013. május 26. 7:17
Profil
Avatar
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
csomy írta:
Elkészültem a videóval
http://youtu.be/SsDRuzz1nHo

Nagyon jó! A zene és a kamera elhelyezése is!!
De Te nagyon bátor ember vagy hallod-e, hogy farmerban nyomod... Vagy már nem kell a lábad? ;)
Nem lennék a helyedben egy perecnél....


2013. május 25. 21:26
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250N ( black )
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
csomy írta:
Elkészültem a videóval
http://youtu.be/SsDRuzz1nHo


No most van az, hogy egyszerre örül, és fáj is a szívem ! :( :D

_________________
Ha az autópályán haladván, egyszer csak vésztjósló menydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hid azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !


2013. május 25. 15:54
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250N ( black )
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
csomy írta:
Felkészültem a szezonra :D
Picasa


Nem rosz, de hát ennyi pénzért ! Amúgy én is újra szivacsoltattam az első ülésnél, úgyhogy nekem is klasszisokkal jobb lett :)

_________________
Ha az autópályán haladván, egyszer csak vésztjósló menydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hid azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !


2013. május 25. 15:53
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Kösz :)

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2013. május 25. 5:57
Profil Honlap
Avatar

Motor: Ktm 790 Adv r + Ktm-ek
Hozzászólás Re: Egy kis nézni való
Majd ha átlendultél eme nehéz motorozás mentes idöszakon szolj nem hagyunk egyedul,segitunk bepotolni az elvesztett kilométereket. :moci:


2013. május 24. 8:23
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1092 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 55  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség