Pontos idő: 2024. október 15. 19:29




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1242 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 63  Következő
 Gumik 
Szerző Üzenet
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Persze, a mintában van minimális eltérés, de nem feltünő.

Viccelsz? :lol: Ez nagyon távolról hasonlít csak. Ha jobban megfigyeled, a két mintázat csak abban hasonlít, hogy középen nincs :)


2011. május 26. 19:51
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Gumik
Egom? HOL?

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2011. május 26. 12:52
Profil
Avatar

Motor: 1995/400ccm
Hozzászólás Re: Gumik
Találta egy elméletileg jó használt gumist Esztergomba!Várhatóan hétvégén kimegyek és megnézem.Utána írok véleményt!


2011. május 26. 11:01
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Gumik
csomy írta:
_ugyanaz_.


Pedig még diablo is az írta valahol, hogy ezek megegyeznek.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2011. május 26. 10:32
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Gumik
"Villamos" emberek ismerik a mondást, miszerint a feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint a feszültségmentes, csak más a fogása. A gumi is így lehet - attól hogy hasonlít kívülről - esetleg a méretei is teljesen megegyeznek - lehet, hogy teljesen más keverék, más szövetszerkezet stb. De még az is lehet, hogy a minta eltérésen kívül mindene egyforma. Úgy mint a Suzuki Swift és a Fiat Sedici - egy gyárban készül, talán egy soron is mindkettő, csak éppen milyen matrica kerül rá, az a legszembetűnőbb eltérés.


2011. május 26. 9:36
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Mindkettőnél lényeg, hogy az első szorítja ki a vizet a hátsó elől, én épp ezért nem szeretem.

Ilyen alapon odatehetnéd a RA2-t is, mert annak sincs mintája középen.
Tény, hogy a lenti két gumi hasonlít egymásra, de nem hiszem, hogy _ugyanaz_.

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2011. május 26. 8:56
Profil
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
ajonas74 írta:
Ahha, most már értem. Gondolod, hogy létezik ilyen a gumigyártóknál is? :-)

Persze, a mintában van minimális eltérés, de nem feltünő.
Kép
Kép
Mindkettőnél lényeg, hogy az első szorítja ki a vizet a hátsó elől, én épp ezért nem szeretem.


2011. május 26. 6:47
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Kb úgy tudom elképzelni mint a suzuki wagon r és az opel agila közti dolgot: tök ugyan az, csak másik cég gyártja. ;)
Képek holnap! Ma későn értem haza.

Ahha, most már értem. Gondolod, hogy létezik ilyen a gumigyártóknál is? :-)


2011. május 25. 20:47
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
ajonas74 írta:
Hogyhogy ugyanaz? Ha ugyanaz lenne, akkor nem Z6-nak hívnák? ;) A képeket én is szeretném látni, ugyanis a Banditon már több mint 6000 km-t ment a Z6, és éppen hogy egy kicsit elkezdett kockulni. Szerinrem még simán elmegy rajta jó pár ezret.

Kb úgy tudom elképzelni mint a suzuki wagon r és az opel agila közti dolgot: tök ugyan az, csak másik cég gyártja. ;)
Képek holnap! Ma későn értem haza.

Későn? Még most sincs késő! ;D

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2011. május 25. 20:10
Profil ICQ
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
ajonas74 írta:
Hogyhogy ugyanaz? Ha ugyanaz lenne, akkor nem Z6-nak hívnák? ;) A képeket én is szeretném látni, ugyanis a Banditon már több mint 6000 km-t ment a Z6, és éppen hogy egy kicsit elkezdett kockulni. Szerinrem még simán elmegy rajta jó pár ezret.

Kb úgy tudom elképzelni mint a suzuki wagon r és az opel agila közti dolgot: tök ugyan az, csak másik cég gyártja. ;)
Képek holnap! Ma későn értem haza.


2011. május 25. 19:47
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Zöldi szerint az én gépemen lévő pirelli diabo strada ugyan az mint a Z6, és mint említettem korábban az oldala jobban kopik mint a közepe, pedig nem megyek kanyarban sokat.

Hogyhogy ugyanaz? Ha ugyanaz lenne, akkor nem Z6-nak hívnák? ;) A képeket én is szeretném látni, ugyanis a Banditon már több mint 6000 km-t ment a Z6, és éppen hogy egy kicsit elkezdett kockulni. Szerinrem még simán elmegy rajta jó pár ezret.


2011. május 24. 21:17
Profil
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Yoss írta:
Kopni csak ott tud, ahol érintkezik az úttal. Ha nem mész sokat kanyarban, akkor hogy kophat a széle jobban? A levegő nem eszi meg?! Vagy hogy? Nem értem..

Hát érteni senki se érti, de holnap csinálok róla képet, elképesztő :o


2011. május 24. 20:33
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Yoss írta:
Én nem is mondtam semmi rosszat erről a gumiról :)

Bocs, félreérthetően írtam. Az első rész nem konkrétan Rád vonatkozott, csak úgy általában :)


2011. május 24. 20:20
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Zöldi szerint az én gépemen lévő pirelli diabo strada ugyan az mint a Z6, és mint említettem korábban az oldala jobban kopik mint a közepe, pedig nem megyek kanyarban sokat.

Kopni csak ott tud, ahol érintkezik az úttal. Ha nem mész sokat kanyarban, akkor hogy kophat a széle jobban? A levegő nem eszi meg?! Vagy hogy? Nem értem..

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2011. május 24. 20:13
Profil ICQ
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Yoss írta:
Ezt nem értem?! Mi az hogy összevissza?

Zöldi szerint az én gépemen lévő pirelli diabo strada ugyan az mint a Z6, és mint említettem korábban az oldala jobban kopik mint a közepe, pedig nem megyek kanyarban sokat.


2011. május 24. 20:07
Profil Honlap
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Gumik
Pali79 írta:
Állítólag nem is a tapadásával van a gond hanem, hogy összevissza kopik :roll:

Ezt nem értem?! Mi az hogy összevissza?

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2011. május 24. 19:55
Profil ICQ
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Yoss írta:
de azt kell mondjam, hogy simán lapra dönthető, jól tapadó gumi. A többi tapasztalat majd később.

Állítólag nem is a tapadásával van a gond hanem, hogy összevissza kopik :roll:


2011. május 24. 19:52
Profil Honlap
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Gumik
ajonas74 írta:
Ugye, hogy ugye? Mondtam én, hogy szuper kis gumi a Z6. Most Z8 van a vason, de még nem tudok nyilatkozni, a tavaszi tali után került rá, és még nem voltam vele szinte sehol.

Én nem is mondtam semmi rosszat erről a gumiról :) Csak éppen terveim szerint új ment volna fel és vagy M5, vagy RA2. De sajnos a gazdasági élet felülbírálta a terveimet..
Ettől függetlenül még az is lehet, hogy nem bánom meg, de ahhoz még egy kicsit ismerkednünk/barátkoznunk kell :)
Majd beszámolok a tapasztalataimról.

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2011. május 24. 19:46
Profil ICQ
Avatar
Hozzászólás Re: Gumik
Yoss írta:
Szerelés után mentem vele egy kicsit, hogy melegítsem és tapasztaljak, de azt kell mondjam, hogy simán lapra dönthető, jól tapadó gumi. A többi tapasztalat majd később.

Ugye, hogy ugye? Mondtam én, hogy szuper kis gumi a Z6. Most Z8 van a vason, de még nem tudok nyilatkozni, a tavaszi tali után került rá, és még nem voltam vele szinte sehol.


2011. május 24. 19:36
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Gumik
Na részemről felszállt a füst gumiügyben. Persze nem úgy, ahogy szerettem volna, de lehet hogy végül nem jövök ki rosszul belőle. A helyzet az, hogy a hátsómból készült előjönni az acélszövet, amit nem akartam megvárni. Viszont anyagilag most csak kicsit állok szarabbul, mint a templom egere, de menni is kell. Így aztán Zöldi módszer szerint felment a gépre egy pár használt Metzeler Z6. Elöl olyan 70%-os hátul inkább 80%. Szereléssel, jattal együtt 30k volt a vége. Sajnos muszáj használnom a gépet, így a várakozás több pénzre nem volt opció. Szerelés után mentem vele egy kicsit, hogy melegítsem és tapasztaljak, de azt kell mondjam, hogy simán lapra dönthető, jól tapadó gumi. A többi tapasztalat majd később.

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2011. május 24. 19:13
Profil ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1242 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 63  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség